Prezentacja technologii SLA FDM Odlewów żywicznych i silikonowych

Technologia druku 3D FDM

Technologia FDM jest skrótem od Fused Deposition Modelling. Jest ona technologią przyrostową polegającą na nakładaniu warstwa po warstwie materiałów termoplastycznych takich jak ABS, PLA, PA. Charakteryzuje się niską ceną, a także wysoką wytrzymałością. Dodatkowo korzystając z tej formy druku 3d mamy dostęp do wielu materiałów wykorzystywanych w przemyśle, co pozwala dzięki zbliżonym właściwościom sprawdzić praktyczne zastosowanie produktu przed wykonaniem formy. Wydruki w surowym stanie mogą posiadać widoczne warstwy, lecz przy zastosowaniu odpowiedniej obróbki możliwe jest osiągnięcie niezwykle gładkiej powierzchni podatnej na malowanie. Przekłada się to na możliwość wykonania funkcjonalnego i estetycznego finalnego produktu.

Zastosowanie technologii FDM

Elementy wydrukowane w technologii FDM są stosowane w przemyśle, branży automotive, prototypowaniu, produkcji małoseryjnej, detalach wymagających wysokiej wytrzymałości i niskiej masy, produkcji elementów o dużych gabarytach i wielu innych.

Materiały FDM

Tworzywa sztuczne dostępne do technologii druku 3D FDM są bardzo rozległą grupą. Podstawowe z nich takie jak PLA, ABS, PETG, PMMA, PA, ASA, TPU, HIPS, PC, PP sprawdzą się w większości zastosowań. Jak i również specjalistyczne, takie jak ABS ESD, kompozyty z zawartością drewna, zawierające włókna węglowe, fluorescencyjne. Postaramy się dobrać odpowiednie materiały do Państwa potrzeb.

Technologia druku 3D SLA

Technologia SLA kryje pod swoim skrótem termin stereolitografia. Jest to technologia przyrostowa polegająca na utwardzaniu wiązką lasera żywicy światłoutwardzalnej warstwa po warstwie. Dzięki temu procesowi możliwe jest osiągnięcie jednego z najdokładniejszych wydruków ze wszystkich technologii druku 3d przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny. Specyficzna dla tej technologii konstrukcja materiałów wspierających pozwala na wydruk elementów o bardzo skomplikowanych kształtach, a niewielka ingenerncja w powierzchnię podczas obróbki zapewnia bardzo wierne odwzorowanie elementu zaprojektowanego cyfrowo.

Zastosowanie technologii SLA

Wydruki SLA mogą mieć zastosowanie w modelarstwie, elementach mechanicznych, dentystyce, jako wkładki do wtryskarek, jubilerstwie i wiele innych.

Materiały SLA

Żywice dostępne do wyboru to biokompatybilne, przezroczyste, sztywne, wytrzymałe, dentystyczne, elastyczne, ceramiczne. W razie wątpliwości postaramy się dobrać odpowiednie do Państwa potrzeb.

Technologia odlewów próżniowych

Technologia odlewów próżnowych jest często idealnym wyborem do produkcji małoseryjnej. Możliwość zastosowania materiałów o bardzo szerokim zakresie właściwości fizycznych i chemicznym pozwala na dokonanie odpowiedniego wyboru do każdego projektu. Polega ona na zalaniu wcześniej wykonanej formy silikonowej, bądź wydrukowanej w 3D odpowiednim materiałem w stanie próżni. Dzięki temu w detalach nie ma pęcherzyków powietrza wpływających na ich wytrzymałość, bądź walory estetyczne. Zastosowanie tej technologii jest korzystne również w momencie potrzeby szybkiego wykonania duplikatu części o skomplikowanych i trudnych do zaprojektowania kształtach. 

Zastosowanie technologii odlewów próżniowych

Odlewy żywiczne, bądź silikonowe z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do małych serii produkcyjnych wyrobów finalnych. Często znajdują swoje miejsce gdy ilość elementów jest zbyt wielka dla druku 3d, a jednocześnie zbyt mała na wykonanie formy wtryskowej.

Materiały wykorzystywane przy odlewaniu

Dostępny jest bardzo szeroki wybór żywic poliuretanowych i epoksydowych takich jak przezroczyste, o podobnych właściwościach do różnych materiałów termoplastycznych, elastyczne, wysokotemperaturowe (nawet powyżej 200°C). A także równie obszerny wybór silikonów dwuskładnikowych o różnej twardości, jak i specjalistycznych zastosowaniach np. do kontaktu z żywnością. Każdy materiał może być dowolnie zabarwiony.

Projektowanie

Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu detali pod wykorzystywane przez nas technologie. Dzięki ciągłej styczności z nimi jesteśmy w stanie zapewnić stworzenie detalu, tak aby był wykonalny w technologii druku 3d, bądź odlewów próżniowych. Zajmujemy się również reinżynieringiem, a także naprawą meshów. Zależnie od potrzeb wykonane modele są parametryczne, bądź wymodelowane w programach graficznych 3D. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Postaramy się udzielić odpowiedzi na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Przykładowe projekty

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli ciekawi Cię czy zastosowanie druku 3D lub odlewów sprawdzi się w twojej sytuacji, czy projekt nadaje się do druku, jaka jest cena lub chcesz abyśmy stworzyli dla Ciebie model 3D to skontaktuj się z nami. Nasze przedsiębiorstwo jest otwarte na zapytania i z chęcią doradzimy Ci odnośnie twojego projektu.

Keep in touch - WebForm Inline